כיצד מתאימים שעון יד לנשים של רולקס לפרק ידך?

ב

בדיוק כמו בגדים ונעליים, חיוני ששעון היד שלך יתאים בדיוק לפרק ידך. צמיד הדוק מידי לא יהיה נוח לענידה ויראה כאילו ענדת את שעון ביד של בתך (או אחותך) הצעירה, מצד שני, צמיד רופף מידי לא רק ייראה רשלני, אבל שלשעון תהיה נטייה להסתחרר מסביב לזרוע שלך, להתמקם בצידו הפנימי של פרק היד ולהיות חשוף למכות וחבטות מיותרות. אם את מחפשת את ההתאמה המושלמת של שעון יד לנשים של רולקס לפרק ידך, אבל אין לך מושג כיצד לעשות זאת, זה הזמן לקרוא את המדריך שימושי ולקבל מספר טיפים שימושיים.

טיפ # 1: אל תענדי את שעון היד ממש על פרק כף היד שלך

על אף שהדעה הרווחת היא כי שעון יד אמור להיענד על פרק כף היד, זה לא בדיוק המקרה. שעון צריך להיענד על החלק התחתון של אמת היד בסמוך לפרק היד. בין אם את עונדת שעון יד לנשים בעל רצועה או שעון המגיע עם צמיד מתכת, ענידת השעון ישירות על פרק היד תהיה לא נוחה ממספר סיבות: ראשית, העצם הבולטת בצד פרק היד עלולה להיפגע, במקרים בהם שעון רולקס כבד יושב עליה במשך זמן רב. בנוסף, לקראון (או כתרי הכרונוגרף על דייטונה) תהיה נטייה להתחפר לתוך בשר היד שלך, ובסופו של דבר, לגרום לשלפוחיות או לגירוד. לא טוב!

אז כאשר את חושבת על גודל השעון שלך, קחי בחשבון לא רק את קוטר הרצועה, אלא גם את קוטר הקייס עצמו, כך שהשעון יוכל לשבת בנוחות על השטח שליד פרק כף היד.

טיפ # 2: בדקי אם לשעון הרולקס שלך ישנה מערכת הרחבה מובנית

חלק משעוני הרולקס מגיעים כשהם מצוידים באבזמים הניתנים להתאמה, למשל, ה-Rolex Submariner המודרני, Deepsea ו-Sea-Dweller מגיעים עם מערכת Glidelock. אם תציצי מתחת לסגר ה-Glidelock, תגלי שאת יכולה להאריך או לקצר את הצמיד במרווחים של 2 מ"מ – ללא צורך בכלים נוספים. תצטרכי רק להפריד את הצד המתכוונן של הצמיד מן הסוגר, להזיז אותו קדימה ואחורה לאורך האחיזה עד שתמצאי את הגודל המתאים, ולאחר מכן ללחוץ על הצמיד בחזרה למקומו. צמידי שעוני Submariner עם מערכת Glidelock ניתנים להארכה עד לאורך נוסף של 20 מ"מ בעוד צמידי Deepsea ו- Sea-Dweller מתארכים בעוד עד 26 מ"מ.

שעוני רולקס אחרים, כגון Datejust, GMT-Master II, Daytona, ועוד רבים אחרים, מגיעים עם מערכת הרחבה Easylink להתאמות מיקרו. באמצעות שיטה הדומה לזו שתיארנו קודם, תוכלי פשוט לפתוח צד אחד של הצמיד ולהרחיב אותו להתאמה לגודל גדול יותר או לקפל אותו פנימה ולהצמיד אותו בחזרה כדי להקטין אותו. את הצמידים המכילים Easylink ניתן להרחיב / להקטין עד ל-6 מ"מ.

טיפ # 3: יתכן שיהיה צורך להסיר חוליות מהצמיד

אם צמיד הרולקס עדיין איננו מתאים מיד לאחר שימוש במערכת ההרחבה המובנית, יתכן כי ישנו צורך להסיר חוליה או שתיים מן הצמיד. תוכלי למצוא מומחה שאת סומכת עליו, או, אם אתה חשה בטוחה בעצמך, תוכלי גם לעשות זאת בבית בעזרת כמה כלים. אם את מסירה חוליות בצמיד הרולקס שלך, עליך לזכור כי הסוגר צריך להיות ממורכז מול הקייס ככל האפשר, ולא בצד אחד, כדי לשמור על הצמיד מאוזן.

שינוי והתאמת צמיד רולקס של שעון יד לנשים או לגברים

הכלים הדרושים להתאמת צמיד חוליות פשוט

ישנן שתי שיטות להקטין צמיד – הראשונה, נוגעת להקטנה מינורית והיא הזזת חיבור הצמיד עצמו בסוגר, והשנייה – נוגעת להקטנות משמעותיות יותר – שליפת חוליות מהצמיד עצמו. עבור השיטה הראשונה, תצטרכי למצוא כלי מחודד, קיסם או נעץ דק, ואילו עבור השיטה השנייה תזדקקי למברג שענים בגודל 1.6 עד ל-1.8 מ"מ. אמנם, הכלי המתאים ביותר למשימה הוא מברג רולקס, אבל הם יקרים למדי גם ב-eBay.

עבור שתי השיטות תזקקי לדבק לוקטייט 221 או 222 (בקבוק אדום) ולמגבות נייר אותן תפרשי על שולחן המטבח או על שולחן העבודה שלך. את עשויה לגלות שהן יעילות בעיקר במקרים בהם הפין נופל החוצה או שהבורג מתגלגל.

לפני ביצוע שינויים, בחני כיצד השעון יושב על פרק היד שלך. שעון רולקס צריך להיות רופף מספיק כך שאצבע יכולה להחליק תחת הסוגר בעוד הקייס ממוקם בחלק העליון של פרק היד, והסוגר ממוקד וממורכז בחלקו התחתון של פרק היד.

הצרת הצמיד עצמו

רוב שעוני רולקס מגיעים עם 12-13 חוליות המתאימות למרבית האנשים. כמו שכתבנו קודם, את החוליות יש להסיר במקרים של הצרת הצמיד. רולקס ממליצה כי החוליות המוסרות הראשונות תהיינה החוליות שמשני צידי הסוגר, כדי להבטיח את כי הקייס נשאר במרכז על פרק כף היד. השתמשי במברג כדי להבריג את הבורג הדרוש. רולקס משתמשת ב-222 Loctite כך שאולי הבורג אולי לא ישתחרר בקלות. אל תשתמשי בכוח רב מידי – אם הדבק איננו מאפשר את ההברגה החוצה, חממי את הצמיד מעט עם מייבש שיער. גם חום קל ישחרר את הדבק. במידה והסרת חוליות מהצמיד, שמרי אותן במקום מוגן למקרה שתצטרכי להרחיב את הצמיד או שתחליטי למכור את השעון בעתיד.

הזזת החיבור בין הצמיד לסוגר

לסוגרים המסורתיים המתקפלים של רולקס ישנם 4-5 חורים שבתוכם מצויים פינים המחוברים לקפיצים. השתמשי בקיסם או בנעץ כדי לדחוף את הקפיץ פנימה ולשחרר אותו משני צדי האחיזה. אל תמשכי את החוליה בזמן שאת משחררת את הקפיץ, שכן הוא עלול לטוס על פני החדר. לאחר ששני הצדדים של צמיד חופשיים, החלק את החוליה שמאלה או ימינה כדי לבצע את ההתאמה.

בסוגרי רולקס החדשים יותר, ישנם שלושה חריצי התאמה בתוך הסוגר. השתמשי בכלי המחודד כדי לשחרר את שני הצדדים של הקפיץ. שוב, אל תמשכי בזמן זה את החוליות! לאחר שהפין שוחרר, בעדינות החליקי אותו מחריץ אחד למשנהו.

נסי שילובים שונים של חוליות ומיקומי פינים בתוך הסוגר. ישנם שילובים רבים בין חוליות והתאמות הסוגר, עד שתמצא שילוב שמתאים את הצמיד באופן מושלם לפרק ידך. לאחר שמצאת את השילוב הנכון, הזליפי טיפה של הדבק על מגבת נייר נקייה, ובאמצעות קיסם השיניים מקמי טיפה קטנטנה מהדבק על הפין/קפיץ או הבורג שהשבת למקומם. פעולה זו תמנע מהם להיפתח עד לפעם הבאה שתרצי להצר או להרחיב את הצמיד.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s